• Plan B

    ★★★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Pixie

    ★★★

  • Soul

  • Run

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • Summerland

    ★★★

  • The Old Guard

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Wildland

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • After

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box