Sort by

BonfireAtNight has logged 26 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pursuit to Algiers

Pursuit to Algiers

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sumo

Little Miss Sumo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Porn Punk Poetry

Porn Punk Poetry

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dreams

Dreams

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry