xan has logged 93 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Youth

Youth

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Man Rots from the Head

Man Rots from the Head

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The World of Us

The World of Us

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Treeless Mountain

Treeless Mountain

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry