Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
BLACKPINK 2021 Season's Greetings

BLACKPINK 2021 Season's Greetings

2020
×
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read prior review Edit this entry  
14
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Circle

Circle

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
1922

1922

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry