Lu has logged 28 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry