• The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Silence

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Monos

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Hail Satan?

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Native Son

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Blackpink - 2018 Tour [In Your Area] Seoul

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

  • Hold the Dark

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Private War

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Alpha

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The Labyrinth

  • Destination Wedding

    ★★★½

  • Little Match Girl

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Cam

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★