• BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Delirium

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Terminal

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Little Woods

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Mary Magdalene

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Proud Mary

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Angela's Christmas

    ★★★

  • The Star

    ½

  • Wonder

    ★★★★

  • Basmati Blues

    ½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Sandman

    ½

  • The Babysitter

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★½

  • The Eagle and the Lion: Hitler vs Churchill

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • The Wife

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★½

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Killing Jesus

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½