m/m has logged 204 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lust Stories

Lust Stories

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Edit this entry  
17
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
15
Jodhaa Akbar

Jodhaa Akbar

2008
×
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dev.D

Dev.D

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taj Mahal

Taj Mahal

2015
×
Edit this entry  
01
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aspern Papers

The Aspern Papers

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dangal

Dangal

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Love per Square Foot

Love per Square Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
22
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
Edit this entry  
21
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kanan Gill: Keep It Real

Kanan Gill: Keep It Real

2017
×
Edit this entry  
15
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
Edit this entry  
15
Columbus

Columbus

2017
×
Edit this entry  
14
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Bride & Prejudice

Bride & Prejudice

2004
×
Read the review Edit this entry