m/m has logged 23 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dave Matthews & Tim Reynolds - Live at Radio City

Dave Matthews & Tim Reynolds - Live at Radio City

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adele: Live at the Royal Albert Hall

Adele: Live at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angry Indian Goddesses

Angry Indian Goddesses

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
02
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry