• Dracula

    ★★★★

  • Flatliners

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • The Nightshifter

    ★★★★

  • Braindead

    ★★★★

  • Ringu 2

  • Hellbound: Hellraiser II

    ★★★★

  • Cure

    ★★★★

  • The Funhouse

    ★★½

  • Top Hat

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Shall We Dance

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★★