Sort by

Boof65 has logged 24 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Ride

Midnight Ride

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Losin' It

Losin' It

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gutterballs

Gutterballs

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Choirboys

The Choirboys

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry