Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
A Dennis the Menace Christmas

A Dennis the Menace Christmas

2007
×
Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★½
Edit this entry  
28
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★½
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Stutz

Stutz

2022
×
Edit this entry  
23
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Edit this entry  
21
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
RRR

RRR

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
All We Had

All We Had

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★
Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fortune Feimster: Good Fortune

Fortune Feimster: Good Fortune

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Patient

The Patient

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★
Edit this entry