liv has logged 28 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Naked Childhood

Naked Childhood

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry