Sort by

justinC has logged 30 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Filth

Filth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Exotica

Exotica

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Some Folks Call It a Sling Blade

Some Folks Call It a Sling Blade

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Believer

The Believer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry