hannah has logged 38 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
Edit this entry  
26
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Edit this entry  
25
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Funny Shave

A Funny Shave

1906
×
Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
21
Animation School Dropout

Animation School Dropout

2014
×
Edit this entry  
21
The Suicidal Cameraman

The Suicidal Cameraman

2011
×
Edit this entry  
20
White Hole

White Hole

1979
×
Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Strawberry Shortcut

Strawberry Shortcut

1991
×
Edit this entry  
18
malfunction

malfunction

2014
×
Edit this entry  
18
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Passion

Passion

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
Edit this entry  
03
Mochibei

Mochibei

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry