hannah has logged 35 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Vermilion Souls

Vermilion Souls

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Little Darling

The Little Darling

1909
×
Edit this entry  
29
Those Awful Hats

Those Awful Hats

1909
×
Edit this entry  
28
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Enchanted Pond

The Enchanted Pond

1907
×
Edit this entry  
26
The River

The River

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
Edit this entry  
23
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Incident at the 3D Lounge

Incident at the 3D Lounge

2019
×
Edit this entry  
20
INEVITABLE SUBLIME CHAOS

INEVITABLE SUBLIME CHAOS

2018
×
Edit this entry  
19
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Noisy Requiem

Noisy Requiem

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
18
El Topo

El Topo

1970
×
★★★
Edit this entry  
17
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Chinese Series

Chinese Series

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
A New Life

A New Life

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Odyssey

The Odyssey

1997
×
★★
Edit this entry  
07
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Living Playing Cards

The Living Playing Cards

1905
×
Edit this entry  
05
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Relation

Relation

1982
×
Edit this entry  
01
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★★
Edit this entry