Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halftime

Halftime

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Our Father

Our Father

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Hero

The Hero

1966
×
Read the review Edit this entry  
01
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
France

France

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry