Sort by

Kate 👻🏳️‍🌈 has logged 134 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Cohort of Guests

A Cohort of Guests

2019
×
Edit this entry  
20
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
Edit this entry  
07
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cheerleader Massacre

Cheerleader Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Feral

Feral

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beerfest

Beerfest

2006
×
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Edit this entry  
17
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
Read the review Edit this entry