Boonmee has logged 15 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Way Down East

Way Down East

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Congress

The Congress

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
42

42

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
2010

2010

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry