Sort by

Micah has logged 46 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
All My Sons

All My Sons

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
16
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry