• The Voyeurs

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

  • Vacation Friends

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Dear Lover

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Dirty

  • Black Bear

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Rachel

  • Daddy

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★½

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • 555

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • The Lure

    ★★★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★½

  • Mustang

    ★★★★½

  • How To Remain Single

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • While We're Young

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • Buzzard

    ★★★½

  • Chef

    ★★

  • Endless Love

  • Obvious Child

    ★★★★

  • Drinking Buddies

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Stuck in Love

    ★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★