• Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

  • Monster Hunter

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • DNA

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

  • Lucky

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

  • Devs

  • The Decline

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The New Pope

  • Underwater

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★★½