Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Claire l'hiver

Claire l'hiver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great McGinty

The Great McGinty

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Sex Life... or How I Got Into an Argument

My Sex Life... or How I Got Into an Argument

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reality

Reality

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Young Vagabond

The Young Vagabond

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Steak

Steak

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
Lucky

Lucky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry