BorisNonveiller has logged 227 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
DNA

DNA

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Is a Stinker

Santa Claus Is a Stinker

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nadia, Butterfly

Nadia, Butterfly

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghost World

Ghost World

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
Crank

Crank

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ax

The Ax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
Read the review Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
RBG

RBG

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
Read the review Edit this entry  
08
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trancers

Trancers

1984
×
Read the review Edit this entry