• The New Pope

  • Underwater

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • Mafia Inc.

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Random Acts of Violence

  • Guns Akimbo

  • Antigone

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • And the Birds Rained Down

    ★★½

  • Kuessipan

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fabulous

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Jeune Juliette

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • A Man Sneezes and Dies

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Avengement

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • A Brother’s Love

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★