• John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • QT8: The First Eight

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Darlin'

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Harpoon

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★

  • Door Lock

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Mad Dog Labine

    ★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • BuyBust

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★★★

  • The Fireflies Are Gone

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Chained for Life

    ★★★★