Lee has logged 78 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Imperium

Imperium

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday

Friday

1995
×
★★
Read the review Edit this entry