alice has logged 19 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry