• Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Only You

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nightingale

    ★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • State Like Sleep

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Party's Just Beginning

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Damsel

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Piercing

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Dead Pigs

    ★★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½