• Bad Trip

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Black Art: In the Absence of Light

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Land

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • The Jinkx and DeLa Holiday Special

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Pablo - Paris - Satie

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Becoming

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½