Sort by
  • May December

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • A Sexplanation

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Lucky Grandma

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Us and Them

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Howard

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★