• Point and Line to Plane

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★½

  • Hamilton

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★★

  • The Fall

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sapphire Crystal

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Seasons of Loss

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • High Life

    ★★★½

  • Blue

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★★★½

  • Nursery Rhymes

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • McQueen

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Kusama : Infinity

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Fauve

    ★★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

  • How I Stole a Painting

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Image is an Orphan

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Zama

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Wolf Warrior 2

    ★½

  • Tokyo Ghoul

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Loveless

    ★★½

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★½