Sort by

ally has logged 25 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry