Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hide and Seek

Hide and Seek

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Edit this entry  
14
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Appendage

Appendage

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★
Edit this entry