Sort by

Gage ☆ has logged 55 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Christine

Christine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cake

Cake

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Summer House

The Summer House

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read prior review Edit this entry  
08
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Edit this entry