• Grudge

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

  • Passing

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★★½

  • The Serpent

    ★★½

  • Leyla Everlasting

  • Ethos

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • You Know Him

    ★★★

  • Rise of Empires: Ottoman

    ★★½

  • Karakomik Filmler 2

    ★★

  • Sifir Bir

  • The Way We Are

  • 1917

    ★★★★½

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★★

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Comidark Films: In Between

  • Comidark Films: The Getaway

  • Karakomik Filmler

    ★★

  • Old Men Never Die

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • Moving On

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Spy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • The Banquet

  • Nimic

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★½

  • Berlin, I Love You

    ★★

  • Money Trap

  • Honeyland

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • Operation Cicero

    ½