• Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Dry

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Cross the Line

    ★★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Miracle Fishing

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • LA Originals

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

  • Emma.

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Free Country

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Tailgate

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

    ★★

  • Exit Plan

    ★★½

  • The Old Man Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Climate of the Hunter

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★½