Bozz14 has logged 365 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tucked

Tucked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lyle

Lyle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Way to Live

No Way to Live

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Born Bone Born

Born Bone Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
And Your Bird Can Sing

And Your Bird Can Sing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocket Science

Rocket Science

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry