Bozz14 has logged 28 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evolution

Evolution

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry