• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Elder

    ★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Help

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Dug Days

    ★★★★

  • Night of the Living Dread

  • Twenty Something

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Uprising

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Us Again

  • Thus Spoke Kishibe Rohan

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★½

  • Burrow

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½