Brandon has logged 292 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Edit this entry  
11
Fauve

Fauve

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
To the Moon

To the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Edit this entry  
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bulletproof

Bulletproof

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notturno

Notturno

2020
×
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tripe and onions

Tripe and onions

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Help

Help

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★½
Edit this entry  
02
Lolita

Lolita

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry  
22
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry