Brandon has logged 29 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rocks

Rocks

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Edit this entry  
12
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thus Spoke Kishibe Rohan

Thus Spoke Kishibe Rohan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Edit this entry  
07
Thus Spoke Kishibe Rohan 5: Millionaire Village

Thus Spoke Kishibe Rohan 5: Millionaire Village

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry