Sort by

Barney has logged 812 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry