Sort by

Barney has logged 517 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hobson's Choice

Hobson's Choice

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sound Barrier

The Sound Barrier

1952
×
★★★
Edit this entry  
08
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Madeleine

Madeleine

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oliver Twist

Oliver Twist

1948
×
★★★
Edit this entry  
02
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Guard

The Guard

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★½
Edit this entry  
14
This Happy Breed

This Happy Breed

1944
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lúbtha

Lúbtha

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shadows

Shadows

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry