Sort by

Barney has logged 38 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hill

The Hill

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★
Edit this entry  
17
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leonard in Slow Motion

Leonard in Slow Motion

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry