Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★½

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Unrest

    ★★★★

  • Give Me Pity!

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dean Martin: King of Cool

    ★★★½

  • The Afterlight

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Il Buco

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Cathedral

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Neptune Frost

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • A California Christmas

    ★★

  • Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Crestone

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Booksellers

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • When They See Us

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Nature

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★