b has logged 26 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Room

Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thanatos, Drunk

Thanatos, Drunk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Patrick

Patrick

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jedda

Jedda

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Duelle

Duelle

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oedipus Rex

Oedipus Rex

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Newsfront

Newsfront

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The ABC of Love and Sex: Australia Style

The ABC of Love and Sex: Australia Style

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry