• Live Like a Cop, Die Like a Man

    ★★★

  • What Have They Done to Your Daughters?

    ★★★½

  • Chronicle of Anna Magdalena Bach

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Four of the Apocalypse

    ★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Green Ray

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★½

  • Putney Swope

    ★★½

  • Slap the Monster on Page One

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★½

  • The Erotic Rites of Frankenstein

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Animal House

  • Dune

    ★★★½

  • Pastoral: To Die in the Country

    ★★★★