• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★★½

  • The Underground Railroad

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • One Left

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I Know This Much Is True

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★