Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lonely Boy

Lonely Boy

1962
×
Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Something Different

Something Different

1963
×
★★★
Edit this entry  
11
Graven Image

Graven Image

2017
×
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
Edit this entry  
17
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry